Marka koncernu Continental.

Technologia ATE

Najlepsza wśród dobrych

Decyzja jest całkiem łatwa

Dlaczego profesjonaliści w przypadku hamulców od razu myślą o ATE? Ponieważ w rozwój naszych produktów angażujemy mnóstwo pracy umysłowej oraz nasze doświadczenie. Warsztaty, klienci końcowi i producenci samochodów dokładnie wiedzą, dlaczego mogą absolutnie zdać się na ATE.

Przykład? Na nasze klocki hamulcowe stosujemy ponad 150 różnych mieszanek materiałów – zawsze stosownie do jakości produkcji seryjnej. Nasza konkurencja zadowala się z reguły czteroma albo pięcioma. Kto przy wymianie części eksploatacyjnych nie chce zrezygnować z oryginalnej jakości, sięga po ATE – po prostu.

W ATE nie ma przypadków

W kwestii braków jakościowych jesteśmy za rozwiązaniem zerowym. Dlatego też we wszystkich zakładach produkcyjnych wdrożyliśmy certyfikowany system zarządzania jakością zgodny z ISO 9001. Certyfikat stawia wysokie wymagania dotyczące zorientowania na klienta, zarządzania i innych kryteriów jakościowych. Częścią normy jest również proces stałego doskonalenia się.

Nasz certyfikat dla segmentu Aftermarket można pobrać tutaj.

Gdy chodzi o hamulce: ATE

Jako specjalista od systemów hamulcowych ATE od ponad 100 lat wyznacza standardy w zakresie jakości, innowacyjności oraz rozumienia systemu. Nasze kompetencje w zakresie badań, produkcji oraz zakres dostaw uczyniły z nas dostawcą części pierwszego montażu dla wiodących na świecie dostawców dla przemysłu motoryzacyjnego. Te same kompetencje czynią nas również faworytem w segmencie Aftermarket.

Sprawdzone bezpieczeństwo – znacznie lepsze niż wymogi normy (ECE-R90)

Użytkownicy zasługują na najlepszą ochronę! Żeby chronić użytkowników przed niebezpiecznym, tanim importem, Europejska Komisja Gospodarcza (Economic Commission for Europe, ECE) określiła szereg przepisów: Okładziny hamulcowe przeznaczone do ruchu drogowego zanim uzyskają odpowiedni certyfikat muszą pozytywnie przejść szereg testów w zakresie charakterystyki hamowania i współczynników tarcia.

Nasze wewnętrzne specyfikacje wielokrotnie przewyższają wymogi tych norm.

My idziemy krok dalej

Całkowite bezpieczeństwo to przy hamowaniu wymóg bezwzględny. My się tym jednak nie zadowalamy. Dodatkowe testy obejmują w szczególności charakterystykę emisji hałasu oraz ścieranie się okładzin hamulcowych. Poza tym nasze doświadczenia ze sportu motorowego wykorzystujemy w produkcji seryjnej po to, żeby kierowcy samochodów mogli na co dzień łączyć bezpieczeństwo z przyjemnością z jazdy. Opracowując innowacje produktów zawsze mamy na uwadze również życzenia kierowców.

Zasady zarządzania jakością wg normy ISO 9001

  • Koncentracja na kliencie

  • Odpowiedzialność naczelnego kierownictwa

  • Zaangażowanie osób zainteresowanych

  • Podejście procesowe

  • Systemowe podejście do zarządzania

  • Ciągłe doskonalenie

  • Oparcie się na faktach przy podejmowaniu decyzji

  • Wzajemne korzystne powiązania z dostawcami